| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2019 |
| Odometer | 120 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 636KJY |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1461 cm³ |
|---|---|
| 1.5 l | |
| Power | 85 kW |
| Top speed | 205 km/h |
| CO2 | 111 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 4.5 l/100km |
| • Extra urban | 4.1 l/100km |
| • Average | 4.3 l/100km |
| Gross weight | 2000 kg |
|---|---|
| Weight | 1490 kg |
| Load capacity | 510 kg |
| Trailer with brakes | 1400 kg |
| Trailer no brakes | 745 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2729 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4681 mm |
| Width | 1830 mm |
| Height | 1399 mm |
From country Belgium
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
| Seller | Eliise Jõgi |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."