| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Cabriolet |
| Year | 2006 |
| Odometer | 346 000 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 800AXS |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2987 cm³ |
|---|---|
| 3.0 l | |
| Placement | Front |
| Power | 165 kW |
| Top speed | 246 km/h |
| CO2 | 197 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 9.9 l/100km |
| • Extra urban | 6.0 l/100km |
| • Average | 7.4 l/100km |
| Gross weight | 2250 kg |
|---|---|
| Weight | 1805 kg |
| Load capacity | 445 kg |
| Trailer with brakes | 1500 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2715 mm |
| Seats | 4 |
|---|---|
| Doors | 2 |
| Length | 4680 mm |
| Width | 1745 mm |
| Height | 1446 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
| Seller | ERKKI PEKKONEN |
|---|---|
| Address | Elva |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."