| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 1986 |
| Odometer | - |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | 567AMN |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2426 cm³ |
|---|---|
| 2.4 l | |
| Placement | Front |
| Power | 85 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 1840 kg |
|---|---|
| Weight | 1350 kg |
| Load capacity | 490 kg |
| Trailer with brakes | 1500 kg |
| Trailer no brakes | 625 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4720 mm |
| Width | 1715 mm |
| Height | 1412 mm |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Müüksin maha oma hobiauto bmw e28. Mootoriks 2,4 td manuaal. Auto oma vanuse kohta üpriski heas korras. Eks esineb ka veidike nokitsemist nagu hobiautol ikka, mis valmis kunagi ei saa. All uued erilaiad jr9 koos uute suverehvidega. Talvel sai põhi keevitatud +pigimatt põrandale. Käidud üle sillad ja pidurid. Vahetatud hammasrihm ja soonrihm. Uued amordid, madaldusvedrud. Esineb mõningaid iluvigu, kuid üldiselt viisakas cruiser.
| Seller | Ragnar |
|---|---|
| Address | Tartu |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."