| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Hatchback |
| Year | 2023 |
| Odometer | 37 249 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | 488MFF |
| VIN | TMAJE81BGPJ377670 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1598 cm³ |
|---|---|
| Power | 110 kW |
| Top speed | 189 km/h |
| CO2 | - |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 2100 kg |
|---|---|
| Weight | 1657 kg |
| Load capacity | 443 kg |
| Trailer with brakes | 1650 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2680 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4500 mm |
| Width | 1865 mm |
| Height | 1650 mm |
Vehicle is located in Estonia
Vehicle is exchangable
| Seller | Moller Auto Ülemiste |
|---|---|
| Address | Tartu mnt 165, Tartu maantee, Peetri, Estonia |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | mollerauto.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."