| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2022 |
| Odometer | 137 583 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Red |
| Color specification | - |
| Reg no | 871MGW |
| VIN | TMBLN7NS8N8034200 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1968 cm³ |
|---|---|
| Power | 147 kW |
| Top speed | 216 km/h |
| CO2 | 143 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 6.5 l/100km |
| • Extra urban | 4.8 l/100km |
| • Average | 5.4 l/100km |
| Gross weight | 2410 kg |
|---|---|
| Weight | 1795 kg |
| Load capacity | 615 kg |
| Trailer with brakes | 2500 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2788 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4748 mm |
| Width | 1882 mm |
| Height | 1678 mm |
Vehicle is located in Estonia
Vehicle is exchangable
| Seller | Moller Auto Mustamäe |
|---|---|
| Address | Pirni 3, Pirni, Tallinn, Estonia |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | mollerauto.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."