| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2017 |
| Odometer | 211 002 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Blue |
| Color specification | - |
| Reg no | 455PVT |
| VIN | WAUZZZ4G3JN025579 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1968 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Power | 140 kW |
| Top speed | 226 km/h |
| CO2 | 118 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 5.2 l/100km |
| • Extra urban | 4.1 l/100km |
| • Average | 4.5 l/100km |
| Gross weight | 2355 kg |
|---|---|
| Weight | 1800 kg |
| Load capacity | 555 kg |
| Trailer with brakes | 1900 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2921 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4943 mm |
| Width | 1874 mm |
| Height | 1421 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Tehtud tööd peale Eestisse toomist: 1. Veepumpa ja hammarihma vahetus 2. Käigukasti õli vahetus 3. Differentsiaali õli vahetus 4. Uue veovõllid 5. Piduriklotsid 6. Korrapärased hooldused - Hooldused tehtud Forssis(viimane Märtsi keskel), muud õlid Hõbenooles. Kõikide tööde arved olemas - Kui huvi, saan saata e-mailile CarVerticali aruande väljavõtte kogu ajaloo kohta - Läbisõit muutuv - kasutusel igapäeva autona - Automaksu sõbralik CO2 kogus - Panoraamkatus ei leki ja siinid hiljuti määritud Forssis - Väga mugav, ruumikas, ökonoomne ja viisakas sõiduk - Värske ülevaatus kaheks aastaks
| Seller | Karl |
|---|---|
| Address | Rae vald |
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."