| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2001 |
| Odometer | 346 040 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Black |
| Color specification | Must |
| Reg no | 916MSF |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2685 cm³ |
|---|---|
| 2.7 l | |
| Power | 125 kW |
| Top speed | 215 km/h |
| Acceleration | 8.7 0-100km/h |
| CO2 | 187 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 6.0 l/100km |
| • Extra urban | 4.3 l/100km |
| • Average | 4.6 l/100km |
| Gross weight | 2330 kg |
|---|---|
| Weight | 1750 kg |
| Load capacity | 580 kg |
| Trailer with brakes | 1900 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2833 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4839 mm |
| Width | 1799 mm |
| Height | 1477 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Tere, pakun enda ökopilli W210. Autot veab edasi 2.7 cdi rida 5 mootor. Vaja oleks teha ära hooldus ja keretööd. Autol on pagasnikus topeltelementidega 4000w supakas suure pordiga (jääb pagassi lisatasu eest). Lisainfo ja muude küsimuste korral kirjutage.
| Seller | Marko Klaos |
|---|---|
| Address | Pärnu |
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."