| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2002 |
| Odometer | 260 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Yellow |
| Color specification | - |
| Reg no | 161MDI |
| VIN | VF32EKFWF42813919 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1360 cm³ |
|---|---|
| 1.4 l | |
| Placement | Front |
| Power | 55 kW |
| Top speed | 174 km/h |
| CO2 | 153 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 8.5 l/100km |
| • Extra urban | 5.2 l/100km |
| • Average | 6.8 l/100km |
| Gross weight | 1499 kg |
|---|---|
| Weight | 1074 kg |
| Load capacity | 425 kg |
| Trailer with brakes | 1100 kg |
| Trailer no brakes | 500 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2442 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4028 mm |
| Width | 1664 mm |
| Height | 1443 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Müüa väike tööloom. Seisis ca 2 aastat kuivas garaažis, värske ülevaatus, uus temperatuuri andur ja luugilukk. Miinused: Raadio ei tööta, AC puhub sooja (vajab täitmist) Keskluku süsteem ei tööta (tagumisi uksi peab seestpoolt lukust lahti tegema) Vanusele kohaselt leidub iluvigu ja kobrutust. Kapotil esineb laki koorumist Tel: +372 5055548
| Seller | Steven |
|---|---|
| Address | Elva |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."