| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2020 |
| Odometer | 112 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | 072FTP |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1950 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Power | 143 kW |
| Top speed | 230 km/h |
| CO2 | 48 g/km |
| Fuel | Hybrid (die./el.) |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | 1.8 l/100km |
| Gross weight | 2850 kg |
|---|---|
| Weight | 2278 kg |
| Load capacity | 572 kg |
| Trailer with brakes | 2100 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2939 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4996 mm |
| Width | 1868 mm |
| Height | 1499 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | Robert |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."