| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Caravan and motorhome |
| Body type | Caravan |
| Year | 1988 |
| Odometer | 303 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Light beige |
| Color specification | - |
| Reg no | 148BXT |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2800 cm³ |
|---|---|
| 2.8 l | |
| Power | 90 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 2900 kg |
|---|---|
| Weight | 2490 kg |
| Load capacity | 410 kg |
| Trailer with brakes | 2000 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2940 mm |
| Seats | 7 |
|---|---|
| Doors | 3 |
| Length | 5580 mm |
| Width | 2180 mm |
| Height | 2830 mm |
From country Finland
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Päikesepaneelid Inverter Suur-suur katusebox Korralikud lamellrehvid
| Seller | Oscari |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."