| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2015 |
| Odometer | 145 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 790PXG |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2953 cm³ |
|---|---|
| 3.0 l | |
| Placement | Front |
| Power | 224 kW |
| Top speed | 210 km/h |
| CO2 | 275 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | 12.0 l/100km |
| Gross weight | 2313 kg |
|---|---|
| Weight | 1880 kg |
| Load capacity | 433 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2776 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4628 mm |
| Width | 1865 mm |
| Height | 1479 mm |
From country United States
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
Korras auto. Hooldus tehtud. Polestari tarkvara- 242KW Polestari esiots. Esituledel kile peal- eemaldatav. Salong korralik. Puldist distants käivitus.
| Seller | volli 940 |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."