| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2018 |
| Odometer | 109 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 646HTZ |
| VIN | WDD1770871V000216 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1333 cm³ |
|---|---|
| 1.3 l | |
| Power | 120 kW |
| Top speed | 225 km/h |
| CO2 | 141 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 6.9 l/100km |
| • Extra urban | 5.0 l/100km |
| • Average | 5.7 l/100km |
| Gross weight | 1885 kg |
|---|---|
| Weight | 1375 kg |
| Load capacity | 510 kg |
| Trailer with brakes | 1600 kg |
| Trailer no brakes | 685 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2729 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4422 mm |
| Width | 1796 mm |
| Height | 1455 mm |
From country Finland
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | Robin Vestung |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."