| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2021 |
| Odometer | 140 394 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | 771VWV |
| VIN | WVWZZZ3HZNE500084 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1984 cm³ |
|---|---|
| Power | 235 kW |
| Top speed | 270 km/h |
| CO2 | 183 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 10.3 l/100km |
| • Extra urban | 6.6 l/100km |
| • Average | 8.0 l/100km |
| Gross weight | 2290 kg |
|---|---|
| Weight | 1783 kg |
| Load capacity | 507 kg |
| Trailer with brakes | 2200 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2838 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4866 mm |
| Width | 1871 mm |
| Height | 1449 mm |
Vehicle is located in Estonia
Vehicle is exchangable
| Seller | Moller Auto Mustamäe |
|---|---|
| Address | Pirni 3, Pirni, Tallinn, Estonia |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | mollerauto.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."