| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2010 |
| Odometer | 312 887 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 459BYJ |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2987 cm³ |
|---|---|
| 3.0 l | |
| Power | 170 kW |
| Top speed | 235 km/h |
| CO2 | 203 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 9.5 l/100km |
| • Extra urban | 6.5 l/100km |
| • Average | 7.7 l/100km |
| Gross weight | 2565 kg |
|---|---|
| Weight | 1990 kg |
| Load capacity | 575 kg |
| Trailer with brakes | 2100 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2874 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4918 mm |
| Width | 1872 mm |
| Height | 1512 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | Margus Pala |
|---|---|
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."