| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2010 |
| Odometer | 338 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Reg no | 240BNG |
| VIN | WDF63970513492987 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2148 cm³ |
|---|---|
| 2.1 l | |
| Placement | Front |
| Power | 85 kW |
| Top speed | 163 km/h |
| CO2 | 218 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 10.5 l/100km |
| • Extra urban | 6.7 l/100km |
| • Average | 8.1 l/100km |
| Gross weight | 2940 kg |
|---|---|
| Weight | 1840 kg |
| Load capacity | 1100 kg |
| Trailer with brakes | 1500 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 3430 mm |
| Seats | 9 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 5223 mm |
| Width | 1906 mm |
| Height | 1903 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | User |
|---|---|
| Phone | Show number |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."