| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2004 |
| Odometer | - |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Silver |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 497TMF |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1896 cm³ |
|---|---|
| 1.9 l | |
| Placement | Front |
| Power | 85 kW |
| Top speed | 181 km/h |
| CO2 | 0 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel tank | 70 l |
| Fuel consumption | |
| • Urban | 7.0 l/100km |
| • Extra urban | 5.5 l/100km |
| • Average | 6.0 l/100km |
| Gross weight | 2510 kg |
|---|---|
| Weight | 1724 kg |
| Load capacity | 786 kg |
| Trailer with brakes | 2000 kg |
| Trailer no brakes | 700 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2835 mm |
| Seats | 7 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4634 mm |
| Width | 1810 mm |
| Height | 1707 mm |
From country Belgium
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
Müüa/Vahetada seat alhambra 2004 aasta Üv olemas läbis puhtalt Autol hetkel arvatavasti sidur läbi
| Seller | Tonis Hill |
|---|---|
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."