| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Coupe |
| Year | 2009 |
| Odometer | 328 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 414MLD |
| VIN | - |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2720 cm³ |
|---|---|
| 2.7 l | |
| Power | 150 kW |
| Top speed | 230 km/h |
| CO2 | 226 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | 6.5 l/100km |
| • Average | 8.5 l/100km |
| Gross weight | 2130 kg |
|---|---|
| Weight | 1799 kg |
| Load capacity | 331 kg |
| Trailer with brakes | 1490 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2724 mm |
| Seats | 4 |
|---|---|
| Doors | 2 |
| Length | 4815 mm |
| Width | 1868 mm |
| Height | 1395 mm |
From country France
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
All talverehvid, auto on sõidukorras. Hetkel ülevaatus puudub. Hind on lõplik. Võimalik osta ka ainult mootor.
| Seller | Raido |
|---|---|
| Address | Tallinn, Eesti |
| Phone | Show number |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."