| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2018 |
| Odometer | 143 000 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | Obsidian Black |
| Reg no | 221PVF |
| VIN | WDD2052831F844511 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1991 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Power | 190 kW |
| Top speed | 250 km/h |
| Acceleration | 5.9 0-100km/h |
| CO2 | 177 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel tank | 66 l |
| Fuel consumption | |
| • Urban | 9.6 l/100km |
| • Extra urban | 6.0 l/100km |
| • Average | 7.3 l/100km |
| Gross weight | 2200 kg |
|---|---|
| Weight | 1665 kg |
| Load capacity | 535 kg |
| Trailer with brakes | 1800 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2840 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4772 mm |
| Width | 1839 mm |
| Height | 1465 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Kõik hooldused teostatud margiesindustes
| Seller | Raido K |
|---|---|
| Address | Harjumaa |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."