| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2009 |
| Odometer | 264 000 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Silver |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 222HMP |
| VIN | WDD2120891A135918 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2987 cm³ |
|---|---|
| 3.0 l | |
| Placement | Front |
| Power | 170 kW |
| Top speed | 241 km/h |
| CO2 | 183 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel tank | 70 l |
| Fuel consumption | |
| • Urban | 9.0 l/100km |
| • Extra urban | 5.8 l/100km |
| • Average | 7.0 l/100km |
| Gross weight | 2415 kg |
|---|---|
| Weight | 1890 kg |
| Load capacity | 525 kg |
| Trailer with brakes | 2100 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2874 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4891 mm |
| Width | 1872 mm |
| Height | 1485 mm |
From country Sweden
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Hooldatud ja töökorras masin. Huvilisele rohkem informatsiooni telefoni teel. Registreerimistasu hinna sees. NR.MÄRK ei tule kaasa!
| Seller | Artur |
|---|---|
| Address | Tartu |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."