| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Truck |
| Body type | Truck |
| Year | 2020 |
| Odometer | 491 833 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | - |
| Color specification | - |
| Cabin measurements | - |
| Front suspension | Leaf |
| Back suspension | Air |
| Front brakes | Disc |
| Back brakes | Disc |
| Reg no | - |
| VIN | XLRTEH4300G300345 Check |
| Capacity | - |
|---|---|
| Power | 355 kW |
| CO2 | - |
| Fuel | - |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 20500 kg |
|---|---|
| Weight | 8397 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | 3800 mm |
| Measurement standard | - |
| Seats | - |
|---|---|
| Doors | - |
| Length | 6160 mm |
| Width | 2550 mm |
| Height | - |
| Sleeping places | - |
| Capacity | - |
|---|---|
| Floor | - |
| Length | - |
| Width | - |
| Height | - |
| Length | - |
|---|---|
| Width | - |
| Height | - |
| Tiltable | No |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Brand: DAF Model: XF 480 Structure: tractor Year: 12.2020 Mileage: 491833 km VIN: ...G300345 Wheel formula: 4x2 WB: 3800 mm Engine: MX-13 355 Kw / 480 Hp / Euro 6 Gearbox: automat ( 12TX2210TD ) Suspension: steel / air Brakes: disc Dimensions: L/W: 6160 mm / 2550 mm Masses: full/empty: 20500kg / 8397 kg Tanks: 845 + 590 l SPACE CAB
| Seller | KB Auto |
|---|---|
| Address | Kooli 10, Rummu alevik, 76102, Lääne-Harju vald |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | kbauto.ee/et |
E-R 8.00-17:00
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."