| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Truck |
| Body type | Truck |
| Year | 2019 |
| Odometer | 916 009 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | - |
| Color specification | - |
| Cabin measurements | - |
| Front suspension | Air |
| Back suspension | Air |
| Front brakes | Disc |
| Back brakes | Disc |
| Reg no | - |
| VIN | WDB96302010423808 Check |
| Capacity | - |
|---|---|
| Power | 375 kW |
| CO2 | - |
| Fuel | - |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 27000 kg |
|---|---|
| Weight | 10330 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | 4900 mm |
| Measurement standard | - |
| Seats | - |
|---|---|
| Doors | - |
| Length | 10150 mm |
| Width | 2540 mm |
| Height | 3956 mm |
| Sleeping places | - |
| Capacity | - |
|---|---|
| Floor | - |
| Length | - |
| Width | - |
| Height | - |
| Length | - |
|---|---|
| Width | - |
| Height | - |
| Tiltable | No |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Brand: MERCEDES-BENZ Model: Actros 2753 Structure: BDF container Year: 12.2019 Mileage: 916009 km VIN: WDB96302010423808 Wheel formula: 6x2*4 WB: 4900 mm Engine: OM471LA 390 Kw / 530 Hp / Euro 6 Gearbox: automatic ( G281-12 ) Suspension: air / air Brakes: disc Dimensions: L/W/H: 10150 mm / 2540 mm / 3956 mm Masses: full/empty: 27000 kg / 10300 kg
| Seller | KB Auto |
|---|---|
| Address | Kooli 10, Rummu alevik, 76102, Lääne-Harju vald |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | kbauto.ee/et |
E-R 8.00-17:00
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."