| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Truck |
| Body type | Truck |
| Year | 2012 |
| Odometer | 341 730 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | - |
| Color specification | - |
| Cabin measurements | - |
| Front suspension | Air |
| Back suspension | Air |
| Front brakes | - |
| Back brakes | - |
| Reg no | - |
| VIN | YV2AG30C5CA724220 Check |
| Capacity | 12777 cm³ |
|---|---|
| Power | 373 kW |
| CO2 | - |
| Fuel | - |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 32000 kg |
|---|---|
| Weight | 16800 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | 5200 mm |
| Measurement standard | - |
| Seats | - |
|---|---|
| Doors | - |
| Length | 8500 mm |
| Width | 2550 mm |
| Height | 4000 mm |
| Sleeping places | - |
| Capacity | - |
|---|---|
| Floor | - |
| Length | - |
| Width | - |
| Height | - |
| Length | - |
|---|---|
| Width | - |
| Height | - |
| Tiltable | No |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
For more visit also our website www.engerosotepaa.ee Automatic gearbox Total weight 32000 kg. Empty weight 16800 kg. Full air suspension 8x2/4 1. 2. and 4. axle are steering Euro 5 Box inside 5900-2400-1100 mm. Tyres leftover 60/80/80/80% Trailer hook HIAB XP.20SL56 HOOKLIFT ( 2011 y.) HIAB211 EP-5 HIPRO ( 2010 y.) AC www.engeros.ee Priit Palatu +372 51 212 74 – EST,ENG,RUS,GER Margus Piigli +372 51 603 15 – EST,ENG,RUS,GER Valdur Rootsma +372 51 365 26 - EST,ENG,RUS,FIN Juhan Rootsma +372 53 418 192 – EST,ENG,RUS,NOR,SWE Rolf-Otto Rootsma +372 59 068 972 – EST,ENG Keio Kütt +372 53 269 054 – EST,ENG
| Seller | Engeros Otepää |
|---|---|
| Address | Valga maakond, Otepää vald, Sihva küla, Vatu, 67301 |
| Phone | Show number |
| Show email |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."