| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2014 |
| Odometer | 222 700 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | - |
| VIN | SAJAC01KXFDU42427 Check |
| Capacity | 2179 cm³ |
|---|---|
| 2.2 l | |
| Placement | Front |
| Power | 147 kW |
| Top speed | 214 km/h |
| CO2 | 139 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel tank | 70 l |
| Fuel consumption | |
| • Urban | 6.2 l/100km |
| • Extra urban | 4.7 l/100km |
| • Average | 5.2 l/100km |
| Gross weight | 2390 kg |
|---|---|
| Weight | 1953 kg |
| Load capacity | 437 kg |
| Trailer with brakes | 1850 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2909 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4966 mm |
| Width | 1877 mm |
| Height | 1511 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
VÄGA ILUS JA HEAS KORRAS AUTO! VAHETUSEKS JA SISSEMAKSUKS SOBIB KA TEIE AUTO! AASTAMAKSE 197 EURI! REGISTREERIMINE HINNAS!
| Seller | Mobilstar (delfigrupp@gmail.com) |
|---|---|
| Address | Turu 39c, Tartu |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | mobilstar.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."