| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2011 |
| Odometer | 232 200 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 600TOM |
| VIN | WDD2211831A419111 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2987 cm³ |
|---|---|
| 3.0 l | |
| Placement | Front |
| Power | 190 kW |
| Top speed | 250 km/h |
| CO2 | 193 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel tank | 80 l |
| Fuel consumption | |
| • Urban | 9.9 l/100km |
| • Extra urban | 5.8 l/100km |
| • Average | 7.3 l/100km |
| Gross weight | 2710 kg |
|---|---|
| Weight | 2130 kg |
| Load capacity | 580 kg |
| Trailer with brakes | 2100 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 3165 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 5262 mm |
| Width | 1871 mm |
| Height | 1478 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
| Seller | Mobilstar (delfigrupp@gmail.com) |
|---|---|
| Address | Turu 39c, Tartu |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | mobilstar.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."