| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2014 |
| Odometer | 229 800 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Dark red |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | - |
| VIN | JMZGJ621651187594 Check |
| Capacity | 2191 cm³ |
|---|---|
| 2.2 l | |
| Placement | Front |
| Power | 110 kW |
| Top speed | 211 km/h |
| CO2 | 104 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel tank | 50 l |
| Fuel consumption | |
| • Urban | 4.7 l/100km |
| • Extra urban | 3.4 l/100km |
| • Average | 3.9 l/100km |
| Gross weight | 2055 kg |
|---|---|
| Weight | 1520 kg |
| Load capacity | 535 kg |
| Trailer with brakes | 1600 kg |
| Trailer no brakes | 730 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2830 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4865 mm |
| Width | 1840 mm |
| Height | 1450 mm |
Vehicle is located in Estonia
VÄGA ILUS JA HEAS KORRAS AUTO! VAHETUSEKS JA SISSEMAKSUKS SOBIB KA TEIE AUTO! AASTAMAKSE 92 EURI! REGISTREERIMINE HINNAS!
| Seller | Mobilstar (delfigrupp@gmail.com) |
|---|---|
| Address | Turu 39c, Tartu |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | mobilstar.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."