| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Truck |
| Body type | Truck |
| Year | 1998 |
| Odometer | 298 630 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | - |
| Color specification | - |
| Cabin measurements | - |
| Front suspension | Leaf |
| Back suspension | Leaf |
| Front brakes | Drum |
| Back brakes | Drum |
| Reg no | - |
| VIN | YV2E4C310XB211381 Check |
| Capacity | - |
|---|---|
| Power | 132 kW |
| CO2 | - |
| Fuel | - |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 8000 kg |
|---|---|
| Weight | 6290 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | 3700 mm |
| Measurement standard | - |
| Seats | - |
|---|---|
| Doors | - |
| Length | 7340 mm |
| Width | 2400 mm |
| Height | 3350 mm |
| Sleeping places | - |
| Capacity | - |
|---|---|
| Floor | - |
| Length | 4249 mm |
| Width | 2340 mm |
| Height | 615 mm |
| Length | - |
|---|---|
| Width | - |
| Height | - |
| Tiltable | No |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Brand: VOLVO Model: FL 608 Structure: crane flatbed ( PK 8200 - boom 8 m / 930 kg - box L=4249 mm / W=2340 mm / H=615 mm ) Year: 11.1998 Mileage: 298630 km VIN: ... B211381 Wheel formula: 4x2 WB: 3700 mm Engine: D6A180 132 Kw / 180 Hp / Euro 2 Gearbox: automatic Suspension: steel / steel Brakes: drum Dimensions: L/W/H: 7340 mm / 2400 mm / 3350 mm Masses: full/empty: 8000 kg / 6290 kg
| Seller | KB Auto |
|---|---|
| Address | Kooli 10, Rummu alevik, 76102, Lääne-Harju vald |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | kbauto.ee/et |
E-R 8.00-17:00
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."