| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Trailer |
| Body type | Trailer |
| Year | 2014 |
| Color | - |
| Color specification | - |
| Front suspension | Air |
| Back suspension | Air |
| Front brakes | Disc |
| Back brakes | Disc |
| Reg no | - |
| VIN | WSM00000005128889 Check |
| Gross weight | 42000 kg |
|---|---|
| Weight | 8343 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Length | 14000 mm |
|---|---|
| Width | 2600 mm |
| Height | 4420 mm |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Brand: SCHMITZ Model: SCB S3B Structure: cooler box ( Carrier Vector 1950 Mt - 23901 hours / BOX L=13431 mm ) Year: 06.2014 Suspension: air Brakes: disc Dimensions: L/W/H: 14000 mm / 2600 mm / 4420 mm Masses: full/empty: 42000 kg / 8343 kg
| Seller | KB Auto |
|---|---|
| Address | Kooli 10, Rummu alevik, 76102, Lääne-Harju vald |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | kbauto.ee/et |
E-R 8.00-17:00
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."