| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2007 |
| Odometer | 332 500 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Rear-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | - |
| VIN | WBAVC51070VD01263 Check |
| Capacity | 2993 cm³ |
|---|---|
| 3 l | |
| Power | 145 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 171 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 8.6 l/100km |
| • Extra urban | 5.1 l/100km |
| • Average | 6.4 l/100km |
| Gross weight | 2045 kg |
|---|---|
| Weight | 1600 kg |
| Load capacity | 445 kg |
| Trailer with brakes | 1800 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2760 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4520 mm |
| Width | 1817 mm |
| Height | 1421 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vahetuse korral tuleb hindamiseks oma sõidukiga kohale näitama tulla ja soovitavalt puhta autoga, ASUKOHT TARTUS, TÄHE 106d, asukohakaardi leiate kodulehelt WWW.KSAUTO.EE, väljaspool tööaega autodega tutvumine kokkuleppel, sissemaksuks sobib ka teie vana sõiduk
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."