| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2021 |
| Odometer | 55 280 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Blue |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 555XMV |
| VIN | TMBAP7NX4MY135195 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 999 cm³ |
|---|---|
| 1.0 l | |
| Placement | Front |
| Power | 81 kW |
| Top speed | 208 km/h |
| CO2 | 117 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 6.2 l/100km |
| • Extra urban | 4.4 l/100km |
| • Average | 5.1 l/100km |
| Gross weight | 1808 kg |
|---|---|
| Weight | 1340 kg |
| Load capacity | 468 kg |
| Trailer with brakes | 1300 kg |
| Trailer no brakes | 650 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2669 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4689 mm |
| Width | 1829 mm |
| Height | 1486 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Sõiduk SKODA OCTAVIA (555XMV) on liiklusregistris registreeritud ja ei ole osalenud üheski liikluskindlustuse juhtumis Aastamaks 50 € Registreerimistasu 530,25 €
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."