| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2022 |
| Odometer | 70 200 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 004AIT |
| VIN | TMBJH7NX4NY070573 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1498 cm³ |
|---|---|
| 1.5 l | |
| Placement | Front |
| Power | 96 kW |
| Top speed | 214 km/h |
| CO2 | 106 g/km |
| Fuel | Petrol + CNG |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 6.9 l/100km |
| • Extra urban | 4.3 l/100km |
| • Average | 5.3 l/100km |
| Gross weight | 1891 kg |
|---|---|
| Weight | 1486 kg |
| Load capacity | 405 kg |
| Trailer with brakes | 1400 kg |
| Trailer no brakes | 730 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2672 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4748 mm |
| Width | 1829 mm |
| Height | 1478 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Auto on uuena Eestist ostetud ja hooldatud ainult tehases. Sõiduk SKODA OCTAVIA (004AIT) on osalenud kindlustusjuhtumis. Tagastange sai parklas kahjustada ja vahetati välja esinduses. Garantii kehtib 100 000km või kuni 13.04.2027 Sõiduk ei asu müügiplatsil, vaatamiseks palume aja eelnevalt kokku leppida. Reg. märk 004AIT ei tule autoga kaasa. Aastamaks 50€ ja registreerimise maks 547€
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."