| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2024 |
| Odometer | 24 900 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | Graphite Grau |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 590CXN |
| VIN | W1KAF0KB2RR218909 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1993 cm³ |
|---|---|
| 2 l | |
| Power | 145 kW |
| Top speed | 235 km/h |
| CO2 | 12 g/km |
| Fuel | Plug-in hybrid (die./el.) |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 2675 kg |
|---|---|
| Weight | 2254 kg |
| Load capacity | 421 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2865 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4793 mm |
| Width | 1900 mm |
| Height | 1452 mm |
From country Estonia
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
NB! Sõiduk ei asu 21.03 müügiplatsil. - Sõiduk MERCEDES-BENZ C 300 DE 4MATIC (590CXN) on liiklusregistris registreeritud ja on osalenud liikluskindlustuse juhtumis. - Ostame tagasi Teie olemasoleva sõiduki. - Müügihinnale lisandub loovutuspakett 199€ ja mootorsõidukimaksud - Garantii 10.2029 või 150 000km - Mercedes-Benz Certified
| Seller | Veho Ülemiste esindus |
|---|---|
| Address | Peterburi tee 50a, Peterburi tee, Tallinn, Estonia |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | veho.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."