| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2020 |
| Odometer | 93 000 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Reg no | 127FHL |
| VIN | 2C4RC1BG0LR176748 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 3605 cm³ |
|---|---|
| 3.6 l | |
| Power | 214 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | - |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 2747 kg |
|---|---|
| Weight | 2226 kg |
| Load capacity | 521 kg |
| Axels | - |
| Wheelbase | 3080 mm |
| Seats | 7 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | - |
| Width | 2022 mm |
| Height | 1775 mm |
| Seller | Ameerika Auto |
|---|---|
| Address | Sõpruse pst 27, Tallinn 10615 |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | uscar.ee |
E-R 9.00-18.00
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."