| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Multipurpose |
| Year | 2020 |
| Odometer | 140 000 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 666WKS |
| VIN | YV1LFBMUDL1562768 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1969 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Power | 223 kW |
| Top speed | 230 km/h |
| CO2 | 69 g/km |
| Fuel | Hybrid (pet./el.) |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | 2.3 l/100km |
| Gross weight | 2980 kg |
|---|---|
| Weight | 2454 kg |
| Load capacity | 526 kg |
| Trailer with brakes | 2400 kg |
| Trailer no brakes | 750 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2984 mm |
| Seats | 7 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4953 mm |
| Width | 1958 mm |
| Height | 1739 mm |
From country Germany
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Volvo XC90 T8 - luksuslik ja ruumikas 7-kohaline linnamaastur, mis pakub võimsat pistikhübriidajamit, nelikvedu ja väga head sõidumugavust. Kvaliteetne ja avar salong, kaasaegne tehnoloogia ning rikkalik lisavarustus loovad kõrgetasemelise sõidukogemuse. - Korrektne hooldusajalugu - Kaasa naastrehvid - Võimalik soetada lisagarantii - Teostatud helisummutus ning täiustatud audio seadmeid. Helista ja tule vaatama! https://executivemotors.ee/
| Seller | Executive Motors |
|---|---|
| Address | Kallaste tn 7, Tabasalu, 76901 |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | executivemotors.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."