
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Coupe |
| Year | 2020 |
| Odometer | 21 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | - |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Reg no | 577HKH |
| VIN | SAJDB1BX8LCK68522 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2.0 l |
|---|---|
| Power | 221 kW |
| Top speed | 250 km/h |
| CO2 | - |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 1925 kg |
|---|---|
| Weight | 1718 kg |
| Load capacity | 207 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | 2622 mm |
| Seats | 2 |
|---|---|
| Doors | 2 |
| Length | 4482 mm |
| Width | 1923 mm |
| Height | 1311 mm |
; Eestis arvel, ülevaatus kuni 07.2026; Toodud riigist: Saksamaa; Sõiduki asukoht: Tallinn, Eesti; Vahetuse võimalus; Täielik hooldusajalugu: - 08.2021 / 7 145 km - 10.2022 / 9 121 km - 10.2023 / 9 645 km - 09.2024 / 10 150 km - 09. 2025 / 19 083 km Tutvumiseks palume aeg eelnevalt kokku leppida. Müügikontakt: Markus Kuuskmäe, markus@ferati.ee, +372 5450 0456
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."