| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Commercial vehicle |
| Year | 2023 |
| Odometer | 31 496 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 300TOP |
| VIN | VF7YBBPFBPG024372 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2179 cm³ |
|---|---|
| 2.2 l | |
| Power | 103 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 238 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 3300 kg |
|---|---|
| Weight | 2030 kg |
| Load capacity | 1270 kg |
| Axels | - |
| Wheelbase | 3450 mm |
| Seats | 3 |
|---|---|
| Doors | 3 |
| Length | 5413 mm |
| Width | 2050 mm |
| Height | 2522 mm |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
- Eesti ajalugu - Avariilisuse info: Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."