| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Hatchback |
| Year | 2016 |
| Odometer | 113 769 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Red |
| Color specification | - |
| Reg no | 566BRP |
| VIN | VNKKD3D330A250756 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1497 cm³ |
|---|---|
| 1.5 l | |
| Power | 54 kW |
| Top speed | 165 km/h |
| CO2 | 75 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 3.1 l/100km |
| • Extra urban | 3.3 l/100km |
| • Average | 3.3 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1175 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 3950 mm |
| Width | 1695 mm |
| Height | 1510 mm |
Vehicle is located in Estonia
Registreerimistasu tasutud! Registreerimistasu tasutud!
| Seller | Amserv Järve |
|---|---|
| Address | Tallinn, Pärnu mnt. 232/1 |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | amservauto.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."