| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | - |
| Year | 2012 |
| Odometer | 145 036 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 634VVT |
| VIN | VF1EZH90E46846967 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1.5 l |
|---|---|
| Power | 81 kW |
| Top speed | 190 km/h |
| CO2 | - |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 5.7 l/100km |
| • Extra urban | 4.4 l/100km |
| • Average | 4.9 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1640 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 4 |
|---|---|
| Doors | 2 |
| Length | 4485 mm |
| Width | 1810 mm |
| Height | 1425 mm |
Vehicle is located in Estonia
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."