| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | - |
| Year | 2020 |
| Odometer | 153 007 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Reg no | 974KGY |
| VIN | VF1MA000965899823 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2.3 l |
|---|---|
| Power | 100 kW |
| Top speed | 150 km/h |
| CO2 | - |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 2262 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 3 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 6198 mm |
| Width | 2070 mm |
| Height | 2475 mm |
Vehicle is located in Estonia
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."