| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Touring |
| Year | 2015 |
| Odometer | 205 951 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Reg no | 957MRS |
| VIN | WAUZZZ8K8FA160263 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 2000 cm³ |
|---|---|
| 2.0 l | |
| Power | 110 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | - |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 2200 kg |
|---|---|
| Weight | 1773 kg |
| Load capacity | 427 kg |
| Axels | 2 |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | - |
| Width | - |
| Height | - |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."