| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2025 |
| Odometer | 7 120 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Blue |
| Color specification | - |
| Reg no | FMF73C |
| VIN | WBY51CF090CV74749 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | - |
|---|---|
| Power | 400 kW |
| Top speed | 200 km/h |
| CO2 | - |
| Fuel | Electric |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 3145 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | - |
|---|---|
| Doors | - |
| Length | 4965 mm |
| Width | 1970 mm |
| Height | 1695 mm |
Vehicle is located in Estonia
Utrustning: M Sport & Prestanda: M Sportpaket (exteriör & interiör) Comfort + Sport Package M M läderratt M multifunktionsstolar M Dark Silver interiördekor 20”/21” M aerodynamiska lättmetallfälgar 1025M Iconic Glow (upplyst BMW-njure) High-gloss detaljer & sportig design Ger en tydligt sportig och exklusiv karaktär. Elektrifiering & Laddning: Mode 3 laddkabel (Professional) AC Charging Professional BMW IconicSounds Electric Akustiskt fotgängarskydd 60 Ah AGM-batteri Exteriör: Adaptiva LED-strålkastare Helljusassistent Klimatkomfortvindruta Tonade rutor (solskyddsglas) Dragkrok Komfortåtkomst (keyless) Låsbara hjulbultar Komfort & Interiör: M multifunktionsstolar Ventilerade framstolar (klimatstolar) Heat Comfort Package (uppvärmda armstöd m.m.) 4-zons klimatanläggning Innertak i antracit Bagagenät Trådlös mobilladdning Ambient premiumkänsla Hög komfortnivå – både sportig och lyxig. Förarassistans & Säkerhet: Driving Assistant Professional Active Guard Plus Active Guard Parking Assistant Professional (360° kamera & avancerad parkering) Aktivt fotgängarskydd Däcktrycksövervakning Däckreparationskit Plus Varningstriangel & första hjälpen Multimedia & Uppkoppling: Harman/Kardon surround sound system BMW Live Cockpit Professional (stor digital display) Innovation Package Connected Package Professional DAB-radio Personal eSIM Teleservices & nödsamtal Svensk språkversion
| Seller | United Motors Peetri |
|---|---|
| Address | Reti tee 4, Peetri küla, Rae vald, Harjumaa 75312 |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | unitedmotors.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."