| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2023 |
| Odometer | - |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Dark Penta Metal (H8S) |
| Color specification | - |
| Reg no | - |
| VIN | U5YH7F181TL252416 Check |
| Capacity | 1598 cm³ |
|---|---|
| Power | 132 kW |
| Top speed | 210 km/h |
| CO2 | 146 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | 6.0 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1344 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4395 mm |
| Width | 1826 mm |
| Height | 1495 mm |
| Seller | United Motors Jõhvi |
|---|---|
| Address | Lääne tn 1b, Jõhvi 41533 |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | unitedmotors.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."