| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2025 |
| Odometer | 16 180 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Black |
| Color specification | - |
| Reg no | MCG49S |
| VIN | WBA11EE06S5252300 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1499 cm³ |
|---|---|
| Power | - |
| Top speed | 208 km/h |
| CO2 | - |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 2075 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | - |
|---|---|
| Doors | - |
| Length | 4500 mm |
| Width | 1845 mm |
| Height | 1642 mm |
Vehicle is located in Estonia
Utrustning: M-paket & sportdesign -M Sport package -M Sport exteriörpaket -M Sport interiörpaket -M lättmetallfälgar Double Spoke 838M -Adaptivt M-chassi -M läderratt -M takreling Shadow Line -Shadow Line högglans -Innertak antracit -Sportstolar -Interiörlist Aluminium Hexacube Komfort & interiör -Eluppvärmd ratt -Sätesvärme fram -Luxury instrumentpanel -Solskyddsglas Exteriör -Tonade rutor (solskyddsglas) Teknik & elektriska funktioner -Automatisk växellåda med paddlar -Däcktrycksövervakning -AGM batteri 70Ah Assistans & säkerhet -Larm -Active Guard -Parkeringsassistans -Aktivt fotgängarskydd -Barnstolsfästen (ISOFIX) -Däcktrycksövervakning Infotainment & uppkoppling -DAB-radio -Teleservices -Personal eSIM Övrigt -Dragkrok -Låsbara hjulbultar -Förvarningstriangel & första hjälpen-kit Finansiering från 5 071:- / Mån. Beräknad på 36 Mån, Kontantinsats 20% och Restvärde 50%. Kontakta våra säljare för mer information – vi hjälper dig hela vägen!
| Seller | United Motors Peetri |
|---|---|
| Address | Reti tee 4, Peetri küla, Rae vald, Harjumaa 75312 |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | unitedmotors.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."