| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Hatchback |
| Year | 2021 |
| Odometer | 67 513 |
| Service book | Yes |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Blue |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 743KNM |
| VIN | SB1K93BE10E234406 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1798 cm³ |
|---|---|
| 1.8 l | |
| Power | 72 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 111 g/km |
| Fuel | Hybrid (pet./el.) |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 3.5 l/100km |
| • Extra urban | 4.0 l/100km |
| • Average | 3.7 l/100km |
| Gross weight | 1820 kg |
|---|---|
| Weight | 1435 kg |
| Load capacity | 385 kg |
| Axels | - |
| Wheelbase | 2640 mm |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4370 mm |
| Width | 1790 mm |
| Height | 1460 mm |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
- Eesti ajalugu - Talverehvid kaasa Avariilisuse info: Vastavalt Eesti Liikluskindlustus Fondi kodulehele www.lkf.ee ei ole antud sõiduk osalenud kindlustusjuhtumis. Täpsema informatsiooni osas kontakteeruge meie müügikonsultantidega.
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."