| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Coupe |
| Year | 2019 |
| Odometer | 95 074 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Reg no | 024TYG |
| VIN | WDD2053781F970151 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1.5 l |
|---|---|
| Power | 135 kW |
| Top speed | 234 km/h |
| CO2 | - |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1660 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 4 |
|---|---|
| Doors | 2 |
| Length | 4751 mm |
| Width | 1810 mm |
| Height | 1410 mm |
Vehicle is located in Estonia
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."