| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Hatchback |
| Year | 2014 |
| Odometer | 503 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Reg no | 930TMJ |
| VIN | W0LGM6EMXE1109955 Check |
| History | mnt.ee   lkf.ee |
| Capacity | 1956 cmÂł |
|---|---|
| Power | 120 kW |
| Top speed | 210 km/h |
| CO2 | 140 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
|  •  Urban | 7.2 l/100km |
|  •  Extra urban | 4.2 l/100km |
|  •  Average | 5.3 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1733 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4842 mm |
| Width | 1856 mm |
| Height | 1498 mm |
Vehicle is located in Estonia
| Seller | United Motors Jõhvi |
|---|---|
| Address | Lääne tn 1b, Jõhvi 41533 |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | unitedmotors.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."