The vehicle has a valid warranty (26.04.2032)
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | - |
| Year | 2022 |
| Odometer | 139 972 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Dark gray |
| Color specification | - |
| Reg no | 529SDH |
| VIN | YARVFEHS7GZ225298 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1997 cm³ |
|---|---|
| 2 l | |
| Power | 106 kW |
| Top speed | 170 km/h |
| CO2 | 195 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1928 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 6 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4959 mm |
| Width | 1920 mm |
| Height | 1940 mm |
Vehicle is located in Estonia
Toyota relaxgarantii 10A
| Seller | ABC Motors |
|---|---|
| Address | Paldiski mnt 105, 10617 Tallinn |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | abcmotors.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."