
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Sedan |
| Year | 2019 |
| Odometer | 149 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Four-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Blue |
| Color specification | - |
| Reg no | 554RNX |
| VIN | WBA5V71080AH95517 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1995 cm³ |
|---|---|
| 2 l | |
| Power | 140 kW |
| Top speed | 233 km/h |
| CO2 | 147 g/km |
| Fuel | Diesel |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 5.4 l/100km |
| • Extra urban | 4.5 l/100km |
| • Average | 4.9 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1724 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4709 mm |
| Width | 1827 mm |
| Height | 1445 mm |
Vehicle is located in Estonia
ACC Konks Roolisoe 360 Keyless Teostatud on sõiduki võimalike varasemate liikluskahjude kontroll LKF andmebaasis. Lisainfo saamiseks pöördu müüja poole või vaata täpsemalt LKF kodulehelt: https://www.lkf.ee/et/kahjukontroll Dokumendid on võimalik vormistada digitaalselt ja kontaktivabalt. Sissemaksuks sobib teie vana auto!
| Seller | Inchcape Tartu BMW esindus |
|---|---|
| Address | Välja tn 7, Soinaste, Kambja vald, Tartumaa 61709 |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | inchcape.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."