The vehicle has a valid warranty (25.08.2030)
| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Wagon |
| Year | 2025 |
| Odometer | 11 755 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | White |
| Color specification | - |
| Reg no | 819GXW |
| VIN | VR3USHPY7SJ811117 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1199 cm³ |
|---|---|
| Power | 100 kW |
| Top speed | 206 km/h |
| CO2 | 112 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1402 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 4 |
| Length | 4300 mm |
| Width | 1770 mm |
| Height | 1550 mm |
Vehicle is located in Estonia
| Seller | United Motors Tallinn |
|---|---|
| Address | Reti tee 4, 75312 Peetri, Rae vald |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | unitedmotors.ee |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."