| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Truck |
| Body type | Truck |
| Year | - |
| Odometer | 423 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Automatic |
| Color | Blue |
| Color specification | - |
| Cabin measurements | - |
| Front suspension | Air |
| Back suspension | Air |
| Front brakes | - |
| Back brakes | - |
| Reg no | - |
| VIN | YV2XT40G8EA760243 Check |
| Capacity | 12777 cm³ |
|---|---|
| Power | 375 kW |
| CO2 | - |
| Fuel | - |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | - |
| • Extra urban | - |
| • Average | - |
| Gross weight | 36000 kg |
|---|---|
| Weight | 18375 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | 4100 mm |
| Measurement standard | - |
| Seats | - |
|---|---|
| Doors | - |
| Length | 9150 mm |
| Width | 2550 mm |
| Height | 3520 mm |
| Sleeping places | - |
| Capacity | - |
|---|---|
| Floor | - |
| Length | - |
| Width | - |
| Height | - |
| Length | - |
|---|---|
| Width | - |
| Height | - |
| Tiltable | No |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
| Seller | Läänemaa Veoautokeskus |
|---|---|
| Address | Nurme tänav 3, 90801, Taebla |
| Phone | Show number |
| Show email | |
| Website | lvk.ee/ee/home |
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert.
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."