| General info | |
|---|---|
| Vehicle type | Passenger car |
| Body type | Hatchback |
| Year | 2013 |
| Odometer | 190 000 |
| Service book | - |
| Drivetrain | Front-wheel |
| Gearbox | Manual |
| Color | Dark gray |
| Color specification | - |
| Metallic color | Yes |
| Reg no | 713BJL |
| VIN | SB1ME3JE50E007581 Check |
| History | mnt.ee lkf.ee |
| Capacity | 1598 cm³ |
|---|---|
| Power | 97 kW |
| Top speed | - |
| CO2 | 138 g/km |
| Fuel | Petrol |
|---|---|
| Fuel consumption | |
| • Urban | 7.9 l/100km |
| • Extra urban | 4.8 l/100km |
| • Average | 5.9 l/100km |
| Gross weight | - |
|---|---|
| Weight | 1345 kg |
| Load capacity | - |
| Axels | - |
| Wheelbase | - |
| Seats | 5 |
|---|---|
| Doors | 5 |
| Length | 4275 mm |
| Width | 1760 mm |
| Height | 1460 mm |
Vehicle is located in Estonia
Registered in Estonia
Vehicle is exchangable
Sõiduki hinnas ei sisaldu registreerimistasu.
The result is approximate, and the final monthly payment depends on the customer's creditworthiness. The financial service provider is Holm Bank AS. Familiarize yourself with the conditions and, if necessary, consult with an expert. Haldustasu on 0,2% kuus laenusummast..
The calculated results are approximate, and the calculator uses data from the Transport Administration.
These results are for informational purposes only and are based on the draft of the "Motor Vehicle Tax Act 364 SE."